Jakie koszule do karmienia są najwygodniejsze?

 

Niedawno urodziłam dziecko. Od pierwszego dnia po porodzie karmiłam je piersią. Taki sposób karmienia jest bardzo zdrowy dla dziecka, ale nie zawsze komfortowy dla matki. Ja miałam szczególne problemy z karmieniem dziecka na spacerze bądź podczas spotkań towarzyskich. Trochę krępowałam się w takich sytuacjach odsłaniać pierś. Dopiero moja koleżanka, która sama jest mama już dwóch maluchów, poradziła mi, żebym kupiła sobie specjalne koszulki do karmienia. Dowiedziałam się od niej, że to bardzo wygodne i praktyczne rozwiązanie.

Kupno całodobowej koszuli do karmienia

całodobowa koszula do karmieniaDoradziła mi ona, że całodobowa koszula do karmienia to najlepszy wybór na jaki może zdecydować się karmiąca piersią mama. Takie koszule na pierwszy rzut oka wyglądają, jak zwyczajne bluzki. W wielu sklepach do młodych mam są one dostępne od ręki w wielu wariantach kolorystycznych. Świetnie nadają się one do noszenia na co dzień, jak i na wieczorne wyjścia z dzieckiem. Są bardzo eleganckie, ale zarazem wygodne, dlatego bez problemu można w nich spać. Dzięki tego typu koszulkom do karmienia można swobodnie karmić dziecko bez konieczności rozpinania całej góry ubrania albo unoszenia bluzki do góry pod samą szyję. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, szczególnie dla mam, które nie czują się komfortowo karmiąc dziecko poza domem. Zachęcona pozytywnymi komentarzami doświadczonej mamy na temat tego typu ubrań, jeszcze tego samego dnia poszłam do centrum handlowego, gdzie bez problemu dostałam tego typu koszulki. Znalazłam je w sklepie z ubraniami dla kobiet w ciąży i młodych mam. Zdecydowałam się na zakup takiej koszuli, które na wysokości piersi była rozpinana. Kiedy potrzebowałam więc nakarmić moją córeczkę, wystarczyło odpiąć jeden lub dwa guziczki i już można ją było podstawić do piersi. Z daleka mogłoby to wyglądać tak, jakbym po prostu trzymała dziecko w ramionach, a nie je karmiłam piersią. Dużą zaletą tej bluzki, było także to, że posiadała kieszonki na włożenie wkładek laktacyjnych.

Dzięki temu miałam pewność, że w ciągu dnia bluzka nie przesiąknie od ulewającego się z moich piersi mleka i będę mogła wychodzić w niej także na długie spacery i wyjścia. Była ona wykonana z cienkiego, miękkiego materiału bawełnianego, co zapewniało odpowiednią cyrkulację powietrza. Czułam się w tej koszulce bardzo dobrze i już wkrótce dokupiłam kilka sztuk na zmianę, żeby mieć w czym chodzić, kiedy jedna z nich będzie wrzucona do prania. Były one bardzo tanie, dlatego mogłam sobie pozwolić na zakup kilku sztuk ubrań na raz.