Jaki materac jest najlepszy do spania?

 

Moje problemy z kręgosłupem zaczęły się jakiś czas temu. Konkretyzując było to około pół roku temu. Wszystko zaczęło się od chwili wypadku. Kiedy potrąciło mnie rozpędzone auto na zielonym świetle. Od tego momentu bardzo dużą wagę przywiązuje do tego na czym śpię. Głównie na jakim materacu i na jakim łóżku. Po wypadku kompletnie nie wiedziałam jak mam się za to zabrać.

Sprężynowy materac – sposób na zdrowe plecy

materac do spania sprężynowyOczywiście wiedziałam, że absolutnie i definitywnie muszę wymienić materac. Mój kręgosłup dawał mi mocno do wiwatu. Uznałam, że najlepszym sposobem na zapoznanie się z tym tematem będzie nic innego jak zapytanie o to innych ludzi, którzy znają się bardzo dobrze na tym. Tak też zrobiłam. Kiedy skonsultowałam się już ze specjalistami, doradzili mi, że w mojej sytuacji najlepszy będzie materac do spania sprężynowy. Okazuje się, że przy moich dolegliwościach materac typu sprężynowego będzie najbardziej odpowiedni. Najbardziej bezpieczny. Dla wyjaśnienia choruje na hiperlordozę lędźwiową, skoliozę oraz dyskopatię. Dlaczego przy tego rodzaju wadach kręgosłupa będzie to bardzo dobra opcja? Otóż materac sprężynowy jest bardzo stabilnym materacem, który utrzymuje nasze plecy we właściwej pozycji. Materac sprężynowy absolutnie nie wpij nam się, nie ugina się on pod ciężarem naszego ciała. A w przypadku tych wad – bezwzględnie jest potrzebne, aby nasz kręgosłup był prosty. Zwłaszcza, że przy lordozie mamy problemy właśnie z nadmiernym wygięciem kręgosłupa do przodu. Inaczej to się nazywa przodopochylenie miednicy. Doradzono mi, także abym zajęła się, także odpowiednim sposobem pielęgnacji mojego nowo nabytego modelu. Mianowicie chodzi o to, aby wydłużyć jego żywotność. Bardzo mi na tym zależało, dlatego, też już od samego początku zainwestowałam w specjalny ochraniacz do materaca. To bardzo wygodne rozwiązanie. Pod wieloma względami. Szczególnie kiedy mamy w domu male dzieci. Większość modeli ochraniaczy materacowych jest plamoodporna oraz wodoodporna. Zatem utrzymanie ich w czystości będzie dla potencjalnego użytkownika dużo bardziej łatwiejsze niż może nam się to wydawać.

Kolejną rzeczą, którą należy robić to regularne odkurzanie. Najlepiej będzie jeżeli będziemy to wykonywać raz w tygodniu. Ostatnio wypróbowałam, też świetną metodę na odświeżanie materaca. Jest to domowy sposób, polegający na wykorzystaniu sody oczyszczonej. Kolejną ważną rzeczą jest wietrzenie materaca. Zwłaszcza wtedy, gdy mamy ciepłą i słoneczną pogodę. Inną alternatywą jest, także regularne trzepanie materaca. Można zrobić to zwykłą trzepaczką.