Jaką smycz wybrać?

Każdy, kto decyduje się na posiadanie psa, jeszcze zanim trafi on do naszego domu, powinien skompletować mu niezbędną dla niego wyprawkę. Składa się ona przede wszystkim z legowiska, misek, karmy dobrej jakości oraz różnego rodzaju akcesoriów. Do najpotrzebniejszych rzeczy należą także obroża lub szelki, oraz odpowiednia smycz, dopasowana do rasy oraz wielkości naszego czworonoga. Jaka smycz będzie sprawdzać się w przypadku psa dużej rasy?

Najlepsza smycz dla psa dużej rasy

smycze dla dużych psówSmycze dla psów powstają z najróżniejszych materiałów, mogą być one wykonane ze skóry, taśmy bądź plecionego sznurka. Występują także w rozmaitych wariantach – automatyczne, regulowane, o różnej długości i szerokości. Każda z nich ma takie samo zastosowanie oraz funkcjonalność – zapewnia bezpieczeństwo naszemu psu oraz ludziom, których mijamy podczas codziennych spacerów, zapobiega także ucieczce psa. Dzięki smyczy mamy kontrolę nad naszym czworonogiem, zmierza on bowiem w kierunku, jaki mu narzucimy. Jest niezbędna podczas nauki posłuszeństwa na spacerze, gdyż możemy dowolnie skracać ją i trzymać psa przy nodze. Z czasem nauczy się on dyscypliny oraz odpowiedniego zachowania, które jest pożądane przez każdego właściciela. Jaka smycz najlepiej nadaje się dla dużego psa? Taki zwierzak jest często bardzo silny, dlatego smycze dla dużych psów powinny cechować się wytrzymałością oraz odpornością na zerwanie. Przy zakupie smyczy należy zwrócić uwagę na materiał z którego jest wykonana, trwałość okuć, łączeń oraz karabinka, którym zaczepiamy psa do obroży bądź szelek. Poza tym, smycz dla psa dużej rasy powinna być szeroka, aby zapewnić dobry chwyt oraz zapobiec zerwaniu się pupila. Dla dużych psów nie nadaje się smycz automatyczna – jest ona cienka i nietrwała, a duża siła może spowodować popsucie się mechanizmu, który wysuwa bądź blokuje taśmę. Z tego względu najlepszym wyborem będzie smycz skórzana bądź z linki plecionej. Jest ona wytrzymała oraz odporna na rozciąganie i działanie dużej siły. Sprawdzi się podczas nauki chodzenia na smyczy, a także podczas codziennych spacerów.

Psy dużych ras wymagają ogromnej ilości ruchu, dlatego niezbędnym wyposażeniem, w które musimy się zaopatrzyć, jest odpowiednio dobrana smycz. Musi być ona wytrzymała oraz odporna na rozciąganie. Duże psy często potrzebują silnej ręki, aby je zdyscyplinować podczas spacerów. Pomóc w tym może szeroka, wykonana z trwałego materiału smycz. Odpowiednie będą smycze skórzane bądź plecione, z mocnymi okuciami oraz dużym karabinkiem.