Jaką bramę wybrać do przydomowego garażu?

Na jedno gospodarstwo domowe przypada dzisiaj średnio więcej niż jeden samochód. Jeszcze dwie dekady temu było to czymś nie do pomyślenia. Obecnie jest tak, że przy każdym domu jednorodzinnym możemy zobaczyć zaparkowane przynajmniej dwa samochody. To bardzo dobrze, bo znaczy to tylko tyle, że nas po prostu na samochody jest stać. Oznacza to też, że jesteśmy przyzwyczajeni do komfortu jakim jest przemieszczanie się wszędzie własnym samochodem. A budując dzisiaj nowy dom od razu myślimy o tym, żeby mieć przy nim duży garaż.

Każdy garaż musi mieć bramę

producent bram segmentowych i rolowanychW budownictwie jednorodzinnym garaż jest nieodzownym elementem każdego projektu budowlanego. Można zdecydować się na garaż połączony z domem lub na garaż wolnostojący. Przy czym garaż wolnostojący ma określoną maksymalną powierzchnię, która umożliwia postawienie go bez pozwolenia na budowę. Najwygodniejszą opcją jest oczywiście garaż w obrębie domu do którego można wejść bez konieczności wychodzenia na dwór. Bardzo istotnym elementem, o którym trzeba zdecydować po wybudowaniu garażu jest oczywiście jaką zamontujemy do niego bramę. Wyróżniamy kilka rodzajów bram garażowych a każdy rodzaj niesie za sobą inną funkcjonalność. Do garażu możemy zamontować bramę segmentową, rolowaną albo uchylną. Coraz mniej popularne są dzisiaj bramy skrzydłowe, bo te montuje się najczęściej do bram wjazdowych na posesję. W dzisiejszych czasach nie montuje się już praktycznie bram otwieranych ręcznie. Praktycznie każdy producent bram segmentowych i rolowanych oferuje je wraz z napędem, dzięki któremu bramą można sterować za pomocą pilota. Jedynie bramy uchylne otwierane są ręcznie chociaż nie oznacza to, że nie można również do nich zamontować napędu. Do każdego garażu najlepszą opcją są chyba bramy rolowane, których mechanizm działania jest podobny do tego jaki stosuje się w zewnętrznych roletach okiennych. Taka brama zajmuje bardzo mało miejsca wewnątrz garażu, dzięki czemu nie tracimy niczego z dostępnej przestrzeni użytkowej. Przydomowy garaż to dzisiaj standard, a praktyczna brama z napędem ułatwia korzystanie z tego dobrobytu.

Budując dom nie zapomnijmy o garażu. Nawet jeśli zdecydujemy się na garaż wolnostojący to i tak musimy zaopatrzyć go w zamykaną bramę. Najpopularniejsze dzisiaj bramy rolowane można zamówić w przystępnej cenie. Oferują je praktycznie wszyscy producenci bram garażowych. Każdą bramę można zamówić wraz z montażem. Zamknięty garaż to najlepsze co można zrobić dla swojego samochodu, więc jego postawienie wraz z domem to absolutna konieczność.