Jak zrobić suchy bukiet z kwiatów i traw?

Kwiaty są piękną ozdobą każdego domu. Niezależnie od tego, czy bukiet wykonany jest ze świeżych, czy ususzonych kwiatów – zawsze zachwyca pięknem i sprawia, że wnętrze nabiera uroku i staje się przytulniejsze. Suche bukiety mają ponadto taką zaletę, że są dużo trwalsze, dzięki czemu można się nimi cieszyć zdecydowanie dłużej. Wykonanie takiego bukietu samodzielnie jest w pełni wykonalne, tanie i przyniesie wiele radości.

Suchy bukiet z traw i kwiatów – piękna ozdoba każdego wnętrza

trawy na suche bukietyDo wykonania suchego bukietu potrzeba oczywiście różnych zasuszonych kwiatów i innych dekoracji, jak trawy, drobne owoce czy liście. W tym celu można wybrać tak naprawdę wszystko. Róże, hortensje, kwiaty polne – to one stanowią bazę do wszelkiego rodzaju bukietów suchych. Każde z nich można ułożyć na dowolny, wybrany przez siebie motyw – mogą to być bukiety przynoszące na myśl konkretną porę roku jak na przykład wiosnę, czy zimę, lub na przykład wybrać kolor przewodni. Dodatek jarzębiny sprawi na przykład, że bukiet nabierze klimatu jesienno-zimowego i w zależności od pozostałych dodatków – czy to będą na przykład wielobarwne liście, czy gałązki drzewa iglastego nabierze charakteru wybranej pory roku. Kwiaty można kupić zasuszone, jednak zrobienie tego samemu nie jest trudne. Wystarczy powiesić je kwiatem w dół w ciepłym i suchym miejscu. To, jak długo będą schły kwiaty, zależy od ich rodzaju oraz temperatury w pomieszczeniu. Przygotowując bukiet, należy być ostrożnym, gdyż nietrudno o uszkodzenie kwiatów. Do stworzenia bukietów warto wykorzystać dodatkowe elementy strojące jak trawy, liście, czy wspomniana wcześniej jarzębina. W zależności od wybranego dodatku nada on koloru, pożądanej objętości bukietu, czy lekkości. Trawy na suche bukiety z łatwością można zakupić w kwiaciarniach lub hurtowniach. Dostępnych jest ich wiele rodzajów – zarówno traw z Polski, jak i egzotycznych – w naturalnych kolorach lub barwione. Tam także można otrzymać wszelkiego rodzaju wstążki, nitki, papiery i inne dekoracje. Komponując bukiet, warto eksperymentować, łącząc ze sobą różne gatunki kwiatów i traw. Sprawi to, że będą one ciekawsze i bardziej oryginalne. Aby kwiaty zachowały kolor, można je delikatnie opryskać lakierem, który także dostępny jest w specjalistycznych sklepach.

Suche bukiety to doskonała alternatywa dla tych zrobionych ze świeżych kwiatów. Trzymają się znacznie dłużej, ciesząc oko. Dzięki możliwości uzupełniania ich o kolorowe akcenty jak trawa lub egzotyczne gatunki roślin można stworzyć rozmaite wiązanki, doskonale dopasowane do pomieszczenia, w którym się znajdą.