Jak wykorzystać we wnętrzu meble kolonialne

Urządzenie mieszkania czy domu zwykle zabiera nam nie tylko sporo czasu, ale i energii. To całkiem naturalne, że chcemy, aby przestrzeń, w której będziemy żyli, była do nas dopasowana. Zakupu mebli dokonujemy przecież na kilka do kilkunastu lat i nie jest wszystko jedno, jakie wybierzemy. Otoczenie, w którym dobrze się czujemy, korzystnie wpływa na nasze emocje i ogólne samopoczucie. Daje nam to poczucie domowego ogniska, bezpieczeństwa, naszego miejsca na ziemi. Dlatego warto dobrze zastanowić się, w jakim stylu chcemy urządzić nasze gniazdko.

Wady i zalety mebli kolonialnych

polecane meble kolonialneWybór akcesoriów do mieszkań nie mieści się obecnie w głowach nawet dekoratorów wnętrz. Co chwila pojawiają się nowości, mieszane style, kontrowersyjne barwy. Trzeba dobrze wiedzieć, czego się chce, aby się w tym wszystkim nie pogubić. Jest jednak na rynku jeden styl, który od lat pozostaje niezmienny i ma wielu zwolenników. To styl Dalekiego Wschodu, w który wpisują się meble kolonialne. To takie, które łączą w sobie sztukę dalekowschodnich krajów, ale też europejskie wzornictwo. Istnieją od setek lat i charakteryzuje je wyjątkowa oryginalność. Warto sięgać po polecane meble kolonialne ze sprawdzonych sklepów – wtedy mamy pewność, że są oryginalne i wysokiej jakości. Mają oczywiście swoje plusy i minusy. Przede wszystkim są to bardzo trwałe produkty wykonywane często ręcznie. Dziś to nie do pomyślenia w naszej wysokorozwiniętej cywilizacji. Produkowane są z litego drewna, na przykład mahoniu. To jednak powoduje, że są bardzo ciężkie. Czasem ich waga sięga kilkuset kilogramów. Jednak przekłada się to na ich niezwykłą trwałość i odporność na zniszczenia oraz czas. Mamy spory ich wybór – głównie w sklepach internetowych. Mają jednak dość ograniczoną kolorystykę – zwykle w ciemnych brązach, czasem w bieli bądź czerni. Zwykle charakteryzują się masywnością. Jednak można spotkać i nieco lżejsze wizualnie wzory. Są z pewnością oryginalne, to jednak przekłada się na to, że praktycznie niemożliwym jest dokupienie podobnego w stylu mebla. Ich waga i gabaryty powodują, że przede wszystkim trzeba umieć urządzić wnętrze z ich uczestnictwem, aby go nie przytłoczyć.

Meble kolonialne to sposób na egzotyczny wystrój naszego domu lub choćby nawet jednego w nim pomieszczenia. Charakterystycznie masywne z wyglądu, trwałe i oryginalne w każdym calu czasem bywają niewłaściwie dopasowane do otoczenia. Najlepiej prezentują się w przestrzennych salonach bądź sypialniach. Wymagają zmysłu estetycznego i umiejętności eleganckiego połączenia stylów, aby właściwie dobrać do nich dodatki. Świetnie sprawdzą się w mieszkaniu indywidualistów lub kochających kraje Dalekiego Wschodu.