Jak skorzystać z leasingu na samochód?

Przedsiębiorcy, którzy chcieliby dokonać zakupu samochodu dla swojej firmy, mogą to zrobić na kilka różnych sposobów. Najlepszym wyjściem wydaje się zakup samochodu za gotówkę. Wbrew pozorom nie jest to wcale najkorzystniejsze rozwiązanie. Podobnie jak wzięcie kredytu firmowego na zakup samochodu, który w obecnych pandemicznych czasach jest nawet dość nisko oprocentowany. Zatem jak najkorzystniej sfinansować zakup auta dla firmy? Tylko i wyłącznie leasingiem, który jest korzystny zarówno pod względem finansowym jak i podatkowym.

Minimum formalności przy leasingowaniu pojazdów

samochód dla firm leasing katowiceNa początek wyjaśnijmy na czym dokładnie polega leasingowanie pojazdów. Leasing to nic innego jak połączenie wynajmu z kredytowaniem zakupu pojazdu. Brzmi to może i zawile, ale w praktyce jest to bardzo proste. Przedsiębiorca, który bierze samochód w leasing korzysta z finansowania zakupu pojazdu przez bank bądź firmę leasingową. Wystarczy wybrać sobie samochód, który zostanie zakupiony przez leasingodawcę. Przedsiębiorca w trakcie trwania leasingu jest użytkownikiem takiego pojazdu. Po zapłaceniu ostatniej raty leasingowej staje się jego właścicielem. Decydując się na samochód dla firm leasing Katowice trzeba jedynie wnieść udział własny, czyli opłatę początkową wynoszącą około dwudziestu procent wartości pojazdu. Pozostała część wartości pojazdu wraz z odsetkami rozkładana jest na równe miesięczne zobowiązania. Dla przedsiębiorcy najistotniejsze jest to, że wzięcie leasingu wiąże się z minimalnymi formalnościami. Wystarczy jedynie otworzyć swoją firmę, bo skorzystać z leasingu można od pierwszego dnia jej prowadzenia. Formalności polegają jedynie na złożeniu wniosku leasingowego u wybranego leasingodawcy i wpłaceniu udziału własnego. Jeśli mamy czystą historię kredytową i nie mamy żadnych zaległości w spłacaniu dotychczasowych zobowiązań to bez problemu uzyskamy leasing na samochód. Z takiej formy finansowania skorzystać może każdy przedsiębiorca, a korzyści płynące z leasingu można by wymieniać bez końca. Oszczędności podatkowe to tylko najważniejszy zysk płynący z takiego finansowania.

Firma, która chce skorzystać z leasingu musi jedynie znaleźć sobie pojazd i firmę leasingową, która udzieli takiego zaangażowania. W obecnych czasach to żaden problem, bo konkurencja w leasingu jest ogromna. Leasingodawcy walczą o każdego klienta, dzięki czemu taki rodzaj finansowania jest coraz tańszy. Skorzystanie z leasingu jest bardzo łatwe, ale trzeba mieć środki na wkład własny. W zależności od leasingodawcy może on wynieść nawet około dwudziestu procent.