Jak poić króliki?

Pomimo tego, że króliki bardzo często spożywają dużej ilości mokrych pokarmów takich jak chociażby trawa i tym podobne, to i tak powinny mieć dostęp do świeżej wody. Zwierzęta w większości przypadków same będą wiedziały, ile konkretnych składników jest potrzebne ich organizmom do prawidłowego funkcjonowania. Bez względu na to, czy interesują nas poidła dla amatorów, czy profesjonalnych hodowców tych zwierząt możemy wybierać spośród naprawdę wielu różnych mechanizmów umożliwiających dozowanie wody i wszystkie z nich mają pewne zalety. Dobre poidło to takie, które wystarczy na lata użytkowania, bo można je wyczyścić i zdezynfekować.

Co zobaczymy na poidłach?

poidła dla królików hodowlanychNa poidłach widoczne dla nas będą przede wszystkim oznakowania, odnoszące się do tego ile jest w nich cieczy. Uzupełnienie jej nie jest jednak problematyczne, bo każde poidło będzie miało wykonane jakieś otwory, które to umożliwiają. Z tym że w każdym modelu mogą się one znajdować zupełnie gdzie indziej. W sklepach z profesjonalnymi produktami tego typu znajdziemy bowiem poidła, które poza otworami do nakładania końcówek ze smoczkiem mają u góry dodatkowe do uzupełniania, bo wtedy takiego poidła po prostu nie trzeba ściągać. Czasami końcówki w tych elementach również są zróżnicowane, bo niektóre przystosowane do tego, aby dało się na nie nałożyć specjalny wężyk i do tego na jego końcu montowany będzie specjalny smoczek dla królika. Poidła dla królików hodowlanych mogą być także dużo bardziej tradycyjne, bo wtedy wyglądem przypominają miski, ale od tych domowych różnią się tym, że można je zamontować na przykład na konkretnej wysokości poprzez przekręcenie do ściany klatki lub inny sposób mocowania. Każdy hodowca na pewno będzie starał się dbać o to, żeby to, co posiada, wyglądało ładnie i dlatego w przypadku tych poideł może znakomicie bawić się kolorami, wybierając różne egzemplarze. Robiąc takie zakupy, nie narazimy się na duże wydatki.

Niewielkie kompletne poidło może kosztować około 10 zł i cena wzrasta razem z pojemnością, ale nie jest to szczególnie duży wzrost, którym należałoby się przejmować. Smoczki do tych poideł powstają w większości przypadków z twardego metalu, ponieważ to bardzo skutecznie zapobiega zbieraniu ich przez zwierzęta. Temperatura wody wlewanej do wnętrza również nie będzie miała znaczenia, ponieważ poidło nigdy nie będzie wydzielało z siebie żadnych szkodliwych substancji, które mogłyby stanowić problem w tym kontekście. Dzięki poidłom króliki w każdym wieku są zdrowe i dobrze wyglądają.