Jak opłacalnie zainwestować w mieszkanie?

 

Niektórzy ludzie dysponują dość pokaźną sumą pieniędzy, stąd zastanawiają się nad swoją pierwszą inwestycją. Rynek mieszkaniowy oferuje wiele sposobów na ulokowanie pieniędzy z pewną stopą zysku. Jednakże jak przeprowadzić inwestycję, aby była dla nas możliwie jak najbardziej opłacalna? Artykuł przeznaczony jest nie dla deweloperów, lecz dla osób, które stawiają swoje pierwsze kroki w tym biznesie. Okazuje się, że wielu ludzi potrafi realnie oszacować zyski, lecz trzeba im pomóc w odnalezieniu właściwej strategii. 

Inwestycje mieszkaniowe dla początkujących

nowe inwestycje mieszkaniowe lublinRynek nieruchomości dzielimy na pierwotny i wtórny. Nowe inwestycje mieszkaniowe Lublin są bardziej opłacalne, tylko trzeba wiedzieć, w jaki sposób je podjąć. Pierwszym krokiem tak naprawdę jest zastanowienie się, o jaki konkretnie typ inwestycji nam chodzi. Często deweloperzy obniżają ceny swoich mieszkań w przedsprzedaży, jeszcze na etapie załatwiania ekip budowlanych, kiedy już są zezwolenia i projekty, lecz jeszcze nie zaczęto prac. Inwestując pieniądze w mieszkanie musimy odczekać etap, w którym będzie ono budowane, czyli około roku. Mieszkanie, które jest już wybudowane będzie droższe niż nasza cena zakupu, chociażby dlatego, że jest gotowe i nie trzeba czekać roku. Drugim sposobem jest urządzenie mieszkania, a następnie jego wynajem. Dwupokojowe mieszkanie powinno nam przynieść około dwunastu tysięcy zysku rocznie. Po trzech latach możemy je sprzedać. Z samego wynajmu otrzymamy trzydzieści sześć tysięcy, a dojdzie do tego również kwota sprzedaży. Jest to najlepszy model inwestycji dla początkujących. Co prawda wszystko trwa około czterech lat, jednak zysk mamy pewny. Jeżeli nie znajdziemy kupca, w dalszym ciągu możemy zdecydować się na wynajem, czekając na większe zainteresowanie mieszkaniami. Jednak w miastach takich jak Lublin sprzedaż mieszkania nie powinna trwać zbyt długo, ponieważ ciągle wprowadzają się tam nowi ludzie, chociażby z okolicznych mniejszych miast. Nie trzeba się martwić brakiem zainteresowania.

Wielu specjalistów twierdzi, że rynek mieszkaniowy może spotkać kryzys, jednak będzie to za około dwadzieścia lat. Co za tym idzie, jest to najlepszy moment na inwestycje. Jeżeli zdobędziemy teraz kapitał, w chwili spadku cen mieszkań będziemy mogli wykupić kilka z nich. Będziemy mieć duży majątek, którego wartość wzrośnie ponownie. Mimo że jest to czasochłonne, jak najbardziej opłacalne i warto jest dowiedzieć się czegoś więcej w tym zakresie. Dobrze jest udać się na szkolenia z tej tematyki.