Izolacja z użyciem pianki PUR

Budując nasz wymarzony dom często nie przykładamy dużej wagi do stworzenia w nim termoizolacji. Takie zaniedbania mogą jednak powodować w przyszłości pewne problemy. W szczególności odczuwalny brak termoizolacji pojawia się wówczas gdy przychodzi czas płacenia rachunków za energię cieplną. Gdy budynek nie jest ocieplony to rachunki za ciepło mogą być nawet dwukrotnie wyższe od rachunków, które płacą te osoby których domy termoizolację posiadają.

Skuteczna termoizolacja pianką PUR

ocieplenia pianką poliuretanową w mazowieckimStyropian to materiał, który do ocieplania domów stosuje się od kilkudziesięciu lat. Występuje on w wersjach różniących się od siebie przede wszystkim grubością. Współczynnik przenikania ciepła w przypadku styropianu jest dość niski więc materiał ten w ocieplaniu się dość dobrze sprawdza. Jednak nie da się styropianu zastosować wszędzie. Dodatkowo jego położenie jest dość pracochłonne oraz zajmować może sporo czasu. W związku z tym coraz więcej osób sięga po rozwiązania jakimi są ocieplenia pianką poliuretanową w Mazowieckim zaś z łatwością znaleźć można polecane firmy tym się zajmujące. Izolacja pianką poliuretanową przebiega bardzo szybko. Warto dodatkowo wspomnieć, że pianka jest materiałem przejawiającym wysoką adhezję. Oznacza to, że może ona z łatwością przylegać do praktycznie każdego rodzaju ścian. Nie ma problemu z zastosowaniem pianki poliuretanowej w budynku murowanym czy drewnianym. Pianka może przylegać również do sidingu czy innych tworzyw sztucznych, które mogą znajdować się na ścianach. To o czym koniecznie należy wspomnieć to pewna niezwykła właściwość pianki poliuretanowej. Otóż jest ona w stanie efektywnie przepuszczać parę wodną. Taką możliwość daje jednak tylko pianka o strukturze otwartokomórkowej. Nie bez powodu jest więc ona najczęściej stosowaną pianką. Z racji tego, że przepuszcza ona parę wodną to w duży stopniu redukowane jest ryzyko występowania mostków termicznych pomiędzy ścianą a warstwą termoizolacyjną.

Obecnie piankę poliuretanową nakłada coraz więcej firm działających na terenie naszego kraju. Okazuje się, że proces nakładania takiej pianki trwa bardzo krótko. Wynikać to może w dużym stopniu z tego, że pianka PUR zawiera w sobie specjalny utwardzacz, który jest aktywowany w momencie kontaktu z powietrzem. Dzięki niemu pianka poliuretanowa uzyskuje właściwą postać w pierwszych sekundach od jej nałożenia. Od jakiegoś czasu stosowanie pianki PUR możliwe jest nie tylko na powierzchniach poziomych ale i pionowych. W związku z tym jest ona o wiele skuteczniejsza od styropianu.