Instalacja monitoringu wysokiej jakości

Wybór miejsca na siedzibę firmy często miał równie duże plusy co minusy. Działki położone na obrzeżach miasta miały zazwyczaj o wiele większą powierzchnię i pozwalały na o wiele większą rozbudowę, aczkolwiek sama odległość od miasta była problemowa, szczególnie podczas jakichkolwiek awarii czy niepożądanych zdarzeń. Każdy nasz obiekt był monitorowany, choć w zależności od położenia, używaliśmy różnych systemów, gdyż żaden system monitorowania nie był uniwersalny.

System monitorowania wizyjnego wysokiej jakości

monitoring z Radzynia PodlaskiegoNajnowszy obiekt firmy, w którym znajdował się duży magazyn części elektronicznych i park maszynowy, był położony poza miastem, głównie ze względu na niską cenę działki. Stwarzało to oczywiste problemy z doborem systemu monitorowania, bo duża odległość od miasta oznaczała dłuższy czas reakcji grupy interwencyjnej podczas zdarzenia, ale również bardzo ograniczała możliwości wyboru systemu wizyjnego. Najbardziej tracił na tym monitoring internetowy, gdyż nawet przy użyciu najlepszej jakości łącza, sama odległość powodowała znaczne opóźnienia w odbiorze obrazu, nie wspominając już o dość przeciętnej jakości okablowania samych łączy. Dlatego też na tym obiekcie potrzebny był system całkowicie stacjonarny, którego instalację wykonała firma prowadząca monitoring z Radzynia Podlaskiego. System ten był bardzo zaawansowany, a wszystkie urządzenia najwyższej jakości, szczególnie kamery, które miały być głównie położone na zewnątrz, i jako takie były narażone na niekorzystne warunki pogodowe, które często zakłócały pracę urządzeń o mniejszej jakości. Ze względu na rozległy teren, częściowo osłonięty budynkami, większość kamer była ruchoma, poza kilkoma stacjonarnymi urządzeniami zamontowanymi wewnątrz budynków. Nie dość że pozwalało to na dokładniejsze monitorowanie terenu, to na dodatek pozwalało zaoszczędzić koszty, gdyż zastosowanie głównie ruchomych kamer wymagało znacznie mniejszej ilości urządzeń monitorujących niż użycie kamer stacjonarnych.

Oczywiście, do prawidłowego funkcjonowania wysokiej jakości systemu monitorowania potrzebne były dyski do rejestratorów o ogromnych pojemnościach, aczkolwiek obecnie w sprzedaży można było znaleźć urządzenia przeznaczone przede wszystkim do monitoringu o najwyższych jakościach obrazu i rozdzielczości, znacznie przekraczające pojemnością standardowe dyski. Co więcej, miały one podobny koszt do tradycyjnych dysków twardych używanych w komputerach, więc nawet duża ich ilość nie wymagała znacznego nakładu finansowego.