Innowacyjne systemy hydroizolacji

Coraz więcej łazienek, oraz pomieszczeń kuchennych, zostaje wykańczanych płytkami ceramicznymi, zarówno na powierzchniach podłogowych, jak również ściennych. Idealnie sprawdzą się także płytki ceramiczne na tarasach, lub też balkonach, a najczęściej możemy zauważyć je na przykład na schodach zewnętrznych nieruchomości mieszkalnych. Są to płytki ceramiczne wykończeniowe, które zostają ułożone na powierzchni betonowej. Konieczne jest przed rozpoczęciem wykonywania okładziny, odpowiednio przygotować każdą powierzchnię.

Hydroizolacja pod materiały wykończeniowe

hydroizolacja pod płytkiDlatego też warto jest odpowiednio zadbać o rodzaj hydroizolacji którą dobierzemy na daną powierzchnię. Jeśli jedna powierzchnia zostaje wykończona płytkami ceramicznymi, oraz hydroizolacja zostaje zastosowana w postaci dwuskładnikowej, wówczas warto rozpatrzeć możliwość zastosowania także specjalnej siatki wzmacniającej, która dodatkowo zapobiegnie pękaniu płytek oraz ich odklejaniu, przy oddziaływaniu czynników niesprzyjających, takich jak na przykład promieniowanie słoneczne, opady śniegu, czy też częste zmiany temperatury powietrza. Warto jest zachować ostrożność, oraz dokładnie przemyśleć proces wykańczania tego rodzaju powierzchni. Coraz więcej fachowców doskonale znają potrzeby klienta, dlatego też zespół fachowców zatrudniony do wykonania prac wykończeniowych, jest w stanie doradzić nam, jakiego rodzaju hydroizolację wybrać na daną powierzchnię. Hydroizolacja pod płytki to idealny sposób na przedłużenie trwałości, a także funkcjonalności zastosowanych płytek ceramicznych na danej powierzchni. Hydroizolacja zostaje zastosowana celem zwiększenia odporności podłoża pod płytkami ceramicznymi, dlatego też warto jest odpowiednio zadbać o dobór materiału. Hydroizolacje znajdą swoje zastosowanie na powierzchniach głównie betonowych, gdzie możliwy jest kontakt powierzchni z wodą, nawet jeśli jest to kontakt pośredni, na zastosowanych już płytkach ceramicznych. Woda przedostająca się pod okładzinę przez szczeliny dylatacyjne, wypłukuje powierzchnię betonową.

Woda wypłukująca beton, stwarza nierówne podłoże pod płytkami ceramicznymi, dlatego też każde stąpanie po płytkach, może skutkować ich pęknięciem. Z biegiem lat, płytki będą się także samoczynnie odklejać, ze względu na to, że zaprawa wiążąca nie będzie miała równego podłoża, aby związać płytki z podłożem betonowym. Idealnie sprawdzają się wówczas systemy hydroizolacji, które zapobiegają wypłukiwaniu betonu, oraz zapewniają długotrwałe efekty wykończeniowe.