Ile kosztuje Esker 2.0?

Większość użytkowników rowerów doskonale zna logotyp Kross, ale nie każdy wie, że jest to polska firma. Tymczasem właśnie tak jest, a w dodatku jest to lider sprzedaży na rodzimym rynku. Siłą tej marki jest idealne połączenie jakości z rozsądną ceną, co przecież klienci cenią najbardziej. Kross produkuje nie tylko jednoślady, ale także odzież sportową, akcesoria i wyposażenie. 

Szosowe Eskery 2.0 od Krossa 

szosowy kross esker 2.0Jeżeli jesteśmy miłośnikami dużych prędkości i szybkich rowerów, to zdecydowanie warto zwrócić uwagę na model Esker 2.0. Bazą konstrukcyjną tego jednośladu jest cienka i lekka aluminiowa rama, natomiast koła są w rozmiarze dwudziestu ośmiu cali. Rama jest trzykrotnie cieniowana, dzięki czemu jest bardziej sztywna i lepiej znosi przeciążenia. Warto też wspomnieć o markowych oponach, które są wyposażone w bieżnik ułatwiający lepsze odprowadzenie wody, a także lepszą przyczepność, niezależnie od rodzaju nawierzchni. Nie sposób pominąć też obecności mechanicznych hamulców tarczowych, które doskonale się spiszą nawet w bardzo wymagających warunkach. Jeśli chodzi o siodło, zastosowano w nim podłużne wcięcie redukujące ucisk i optymalnie dopasowujące się do kształtów anatomicznych. Szosowy Kross Esker 2.0 to wydatek rzędu dwóch i pół tysiąca złotych, co czyni go jednym z najtańszych rowerów typu gravel. Sprawia to, że klienci bardzo często stawiają na Eskera „dwójkę” i w rzeczy samej nie ma się czemu dziwić, gdyż w rozsądnej cenie dostajemy rower najwyższej jakości, oczywiście w swoim segmencie. Esker 2.0 ma szesnaście biegów, co decyduje o tym, że pokonanie niewielkich wzniesień i podjazdów stanie się dużo prostsze. Ten model mamy dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych: czerwonej i szarej, dzięki czemu można łatwiej dopasować jednoślad do gustu, ale także płci, ponieważ Esker to model zarówno dla panów, jak i pań. Zatem jeżeli szukamy roweru, który łączy w sobie cechy roweru szosowego oraz górskiego, to ten model jest strzałem w dziesiątkę. Warto też sięgnąć do tematycznych forum rowerowych i poczytać, co na temat Eskera „dwójki”, mówią jego użytkownicy. 

Rowery szosowe nie tylko szybciej rozwijają prędkość, ale też znacznie łatwiej jest ją utrzymać, co w „dwójce” jest szczególnie odczuwalne. Bowiem napęd jest tu najwyższej jakości, a kolczaste opony zapewniają dużo niższe opory toczenia, co z kolei sprawia, że rower znacznie lepiej trzyma się nawierzchni. Zdecydowanie warto postawić na Eskera, zwłaszcza jeżeli potrzebujemy roweru wysokiej jakości w przystępnej cenie.