Gdzie w Niemczech znajdę doświadczonego adwokata?

Pół roku temu zdecydowałam się wyjechać do Niemiec, ponieważ w naszym kraju nie mogłam znaleźć dla siebie pracy. Niestety, okazało się z pracą za granicą również nie jest tak fajnie, jakby się mogło wydawać. Okazało się, że pracodawca mnie oszukał, a teraz jeszcze nie wypłacał mi pensji na czas. Uznałam, że absolutnie mogę sobie pozwolić na takie traktowanie i zdecydowałam się pójść do sądu z tą sprawą. Jednakże, najpierw musiałam znaleźć dobrego adwokata, który zostałby moim pełnomocnikiem i pomógł odnaleźć się w meandrach prawa.

Zatrudniłam świetnego, doświadczonego adwokata

doświadczony adwokat w niemczechPotrzebny mi był naprawdę rzetelny i sprawdzony adwokat. Najlepiej z dużym doświadczeniem w przeprowadzaniu takich spraw, ponieważ domyślałam się, że będzie ona skomplikowana, a naprawdę bardzo mi zależało na pozytywnym rozstrzygnięciu tej sprawy. Nie chciałam przecież, żeby się okazało że przez pół roku pracowałam za darmo. Całe szczęście w jednej fundacji, która pomagała cudzoziemcom udało mi się znaleźć bardzo dobrego prawnika. Był to doświadczony adwokat w Niemczech, który od wielu lat zajmował się sprawami z zakresu prawa pracy i zatrudniania cudzoziemców. Udałam się do jego kancelarii i jak się już wkrótce okazało, to był naprawdę, bardzo dobry wybór. Adwokat pomógł mi sporządzić odpowiednie pisma procesowe, a także podjąć odpowiednie kroki prawne. Wcześniej poinformował mnie również, jakie konsekwencje może to wywołać i jakie mam szanse. Okazało się, że przy dobrze poprowadzonej sprawie z pewnością odzyskam zaległe pensje, a może nawet odszkodowanie za szkodliwe warunki pracy o których nie zostałam poinformowana przed podpisaniem umowy. Wieloletnie doświadczenie adwokata, zaprocentowało ponieważ faktycznie poprowadził on w moim imieniu sprawą tak, że w ciągu kilku tygodni wszystko się wyjaśniło, a ja odzyskałam zaległe pieniądze. Dostałam również zwrot kosztów sądowych, dlatego nie musiałam ponosić żadnych dodatkowych kosztów na adwokata. Najważniejsze było dla mnie to, że podchodził on do każdego klienta skrupulatnie i wykazywał się niezwykłą cierpliwością.

Wszystko mi dokładnie tłumaczył, dlatego zawsze wiedziałam o co chodzi i co powinnam zrobić w danej sytuacji. Pomógł mi również załatwić tłumacza, dzięki czemu od tego momentu wszystkie pisma przychodziły do mnie w języku który znałam. Czułam się dzięki temu pewniej i bezpieczniej. Dodatkowym atutem tego prawnika jest fakt, że jego kancelaria jest czynna każdego dnia tygodnia, dlatego nie musiałam dodatkowo zwalniać się z pracy żeby przychodzić na spotkania z nim.