Gdzie na romantyczną kolację?

Okazji do świętowania jest wiele, dlatego warto zastanowić się nieco nad wyborem idealnego miejsca. Poza wyborem restauracji istotne jest też wszystko wokół, co doda romantycznej kolacji więcej magii. Nigdy nie byłam w Krakowie, dlatego mąż zdecydował się na spędzenie właśnie tutaj naszej rocznicy. Uwielbiam romantyczne kolacje we dwoje, zatem miałam spore wymaganie co do samej restauracji. Mąż wybrał cudowne miejsce z niepowtarzalnym klimatem.

Czy Kraków to dobre miejsce na randkę?

romantyczna kolacja krakówKażdy choć raz zadał sobie to pytanie. Jeśli pomyślę sobie: romantyczna kolacja Kraków od razu przychodzi mi do głowy. Spędziłam tutaj swoją piątą rocznicę ślubu i jestem zachwycona wyjątkowym klimatem tego miasta. Restauracja, w której spędziliśmy nasz wyjątkowy dzień urządzona była w nowoczesnym, eleganckim stylu. W wystroju sali poczuć można klimat stylu art deco, który jest moim ulubionym. Kelnerzy byli niezwykle uprzejmi i czarujący. Ja, jako wzrokowiec byłam zachwycona, ponieważ każde zamówione przez nas danie było pięknie podane. Poza pięknym wyglądem było również przepyszne. Ja zdecydowałam się na makaron z owocami morza, natomiast mój mąż skusił się na polędwicę wołową w sosie truflowym. Do kolacji podano wspaniałe włoskie wino, które idealnie komponowało się z zamówionymi przez nas daniami. Po kolacji spróbowaliśmy cudownego sufletu czekoladowego. Deser również nas nie zawiódł. Restauracja, w której byliśmy znajdowała się nieopodal rynku, zatem mogliśmy później korzystać z uroków starówki. Po romantycznej kolacji udaliśmy się na spacer po centrum oraz Kazimierzu. W Krakowie byłam po raz pierwszy, zatem z zachwytem podziwiałam Kościół Mariacki. W samym środku Rynku Głównego znajdują się Sukiennice, gdzie oczywiście zakupiłam drobne pamiątki. Romantycznego klimatu podczas spaceru nadawała obecność dorożek. Przechadzając się pięknymi ulicami i uliczkami, byłam pod wrażeniem odnowionych kamienic, którym zrobiłam oczywiście kilka zdjęć. Kolejnym punktem spaceru było Wzgórze Wawelskie, które jak wiem od znajomych, prezentuje się zawsze znakomicie bez względu na pogodę czy porę roku. Ze Wzgórza mogliśmy podziwiać panoramę Wisły oraz część miasta. Po zejściu na Bulwary nad Wisłą spotkaliśmy Smoka Wawelskiego, który zieje ogniem co 10 minut. Była to dla mnie niemała atrakcja. Na koniec naszego spaceru Bulwarami doszliśmy do Mostu Grunwaldzkiego, gdzie czekał na nas niesamowity widok na Wzgórze Wawelskie oraz Wisłę.

Bardzo lubię świętować różne okazje, a moja piąta rocznica ślubu należała do jednej z najlepiej spędzonych randek. Przepyszne jedzenie w super restauracji oraz niesamowity klimat miasta – czego chcieć więcej? Restaurację, w której mieliśmy romantyczną kolację polecam znajomym, bo makaron z owocami morza, który zamówiłam był jednym z lepszych, której jadłam. Mój mąż ma niedługo urodziny, więc wiem już gdzie je spędzimy. Planuje spędzić cały weekend w Krakowie, aby móc pozwiedzać więcej miasta. Obok restauracji, w której byliśmy znajduje się hotel, więc to idealne rozwiązanie dla nas.