Fotelik dziecięcy od Recaro

Odpowiedni fotelik samochodowy dla dziecka to kluczowy element dla bezpieczeństwa podróżowania. Wybór w tej dziedzinie nie zawsze jest łatwy, tym bardziej w przypadku pierwszego fotelika. Rodzice często nie mają pojęcia, na jakie kwestie zwrócić uwagę. Dlatego warto dokładnie sprawdzić, co jest istotne dla bezpieczeństwa i wygody, a także który fotelik będzie odpowiedni dla danego modelu samochodu. Czasem zdarza się bowiem, że pojawiają się trudności w montażu w takim czy innym aucie.

Bezpieczny i komfortowy fotelik Recaro

recaro milano seatfixWarto podkreślić, że wybór fotelików jest bardzo szeroki. Są modele przeznaczone dla najmłodszych, czyli tzw. nosidełka, w których maluch podróżuje w pozycji leżącej. Następnie są wyższe przedziały wagowe. Czym sugerować się podczas wyboru fotelika? Uwagę należy zwrócić na kilka czynników. Przede wszystkim warto sprawdzić, jak dany model radził sobie w testach, o ile miały miejsce w przypadku tego czy innego produktu. Pozytywne oceny sprawiają, że mamy większą pewność co do jakości fotelika. Bezpieczeństwo jest najistotniejszą cechą, jaka powinna charakteryzować tego typu produkty. Dlatego koniecznie trzeba zwracać uwagę na ochrony boczne czy zagłówek. Systemy, takie jak na przykład w foteliku recaro milano seatfix, sprawiają, że maluch jest bardziej bezpieczny, a przy okazji też bardziej stabilnie siedzi podczas jazdy autem. Oczywiście bardzo istotnym aspektem jest sposób montowania fotelika. Można to robić albo za pomocą samochodowych pasów bezpieczeństwa, albo systemu isofix, o ile auto jest w niego wyposażone. W przypadku niższych kategorii wagowych do wyboru są także foteliki montowane tyłem do kierunku jazdy. Kwestie estetyczne również można wziąć pod uwagę, ale oczywiście po tych związanych z bezpieczeństwem. Kolor może mieć znaczenie w tym sensie, że jeden materiał będzie się bardziej brudził, a inny mniej. Poza tym „oddychające” materiały sprawiają, iż dla dziecka jest zdecydowanie bardziej komfortowo. Inna ważna kwestia – łatwość zdejmowania tapicerki z fotelika ułatwia na przykład pranie. Raz na jakiś czas z pewnością warto odświeżyć ten element.

Podczas wyboru fotelika zwracajmy także uwagę na możliwości regulacji pochylenia, tak by było wygodnie małemu pasażerowi. To chyba najważniejsze kwestie, którym należy się przyjrzeć, kiedy szukamy fotelika dla naszego dziecka. Okazuje się więc, iż na wiele czynników trzeba zwrócić uwagę, aby dokonać właściwego wyboru. Nie ma się co dziwić, w końcu to zakup na kilka lat, a bezpieczeństwo dziecka jest przecież szalenie istotne.