Folie dachowe – jak wykorzystać?

Konstrukcje dachowe pomimo dostępności wielu innych rozwiązań wykonywane są bardzo często z drewnianych elementów, bo to one sprawdzają się tam najlepiej. Zawsze powinniśmy być świadomi, że drewno wymaga przynajmniej w pewnym sensie specjalnego traktowania, gdyż powinniśmy je starannie zabezpieczyć przed działaniem wody i to na różnych etapach tworzenia dachu. Również, wtedy gdy dach już będzie kompletny zabezpieczenie może mieć duże znaczenie, ponieważ na pewno zależy nam na tym, żeby konstrukcja przetrwała dekady. Trwałość folii dachowej pod tym względem Robi wrażenie.

Co odróżnia folię dachową od innych rozwiązań?

trwała folia dachowa mdmZacznijmy od tego, co musimy zrobić z taką właśnie specjalistyczną membraną zaraz po zakupie, bo nawet zwyczajny transport to doskonała okazja, żeby poznać się ważne właściwości czegoś takiego. Przekonamy się wtedy, że ta membrana jest po prostu elastyczna, bo w razie potrzeby możemy ją bez najmniejszego problemu złożyć i przetransportować w praktycznie każdym pojeździe. To nie wszystko, bo pomimo tego, że składa się ona z naprawdę wielu mocno zróżnicowanych warstw, jest też wyjątkowo lekka. Trwała folia dachowa MDM to produkt, który możemy wykorzystać zaraz po przygotowaniu drewnianej konstrukcji. To dość logiczne, że czasami musi minąć dosłownie kilka dni, zanim założymy cały ostateczne pokrycie dachowe, czyli na przykład blachę. Taka membrana jednak w zupełności wystarczy, żeby uchronić drewno przed na przykład opadami atmosferycznymi lub innymi tego typu zagrożeniami. Nie przez to nie ona jednak pełnić swojej funkcji, wtedy gdy blacha będzie już założona, ponieważ nawet wtedy będzie umożliwiała ona odprowadzanie pary wodnej. Tym bardziej że ma w odpowiednich miejscach wykonane szczeliny, które to umożliwiają. Istnieją różne gatunki takich membran, bo różnią się one między innymi tym czy będą odbijały, czy też akumulowały ciepło i tym samym wspierały izolację konkretnego budynku.

Dzięki membranom jesteśmy w stanie sprawić, że taka konstrukcja nie zmieni swoich właściwości przez bardzo długi czas, a to wpływa na bezpieczeństwo mieszkania w konkretnym budynku. Wybierając, musimy koniecznie zwrócić uwagę na gramaturę konkretnych membran, bo również pod tym zróżnicowanie jest naprawdę ogromne. Nawet strona, którą układa się taką właśnie folię, może mieć w praktyce kolosalne znaczenie i dlatego powinni to robić prawdziwi profesjonaliści. Takie folie mogą być spokojnie stosowane pod różnymi gatunkami blachy i producent zawsze to potwierdza w dokumentach.