Elegancki medalik z łańcuszkiem

 

Narodziny dziecka to bardzo ważne wydarzenie w życiu dwojga ludzi, którzy stają się rodzicami, a także dla ich najbliższych. Wraz z pojawieniem się maluszka wszystko się zmienia, a cała aktywność skierowana jest na opiekę nad nowym członkiem rodziny. Jeśli rodzina, w której urodziło się maleństwo, jest wierząca i praktykujące, bardzo prawdopodobne jest, że rodzice będą chcieli ochrzcić swojego potomka.

Medalik na łańcuszku prezentem na chrzest

elegancki medalik z łańcuszkiem na chrzestUroczystość przyjęcia chrztu świętego jest niezwykle podniosła. Podczas niej zgładzony zostaje grzech pierworodny, pochodzący od pierwszych rodziców – Adama i Ewy. W jego miejsce wlewa się zaś łaska uświęcająca, która sprawia, że maluszek staje się dzieckiem Bożym. Chrzest to również włączenie dziecka w struktury Kościoła. Jego nieprzyjęcie skutkuje brakiem możliwości zawarcia w przyszłości małżeństwa kościelnego czy przyjęcia komunii świętej. Jeśli rodzice nowo narodzonego dziecka są wierzący i czynnie uczestniczą w życiu Kościoła, pewne jest, że będą chcieli włączyć do niego również swoją pociechę. Na chrzest zapraszani są najbliżsi krewni, dziadkowie, wujkowie i ciocie, osoby wybrane na rodziców chrzestnych, a także dalsi krewni. Dziecko otrzymuje przy tej okazji białą szatkę, symbolizującą czystość i wolność od grzechów, a także pamiątki o charakterze religijnym. Elegancki medalik z łańcuszkiem na chrzest to ozdoba, która może towarzyszyć naszemu dziecku przez całe życie, przypominając mu o przyjętym sakramencie, a także o tym, że nigdy nie jest samo – Bóg zawsze nad nim czuwa i się nim opiekuje. Taki łańcuszek możemy zakupić w sklepie z dewocjonaliami lub zamówić przez internet. Ważne jest, by był wykonany z dobrej jakości materiałów, by dziecko nie zerwało go ani nie zniszczyło. Najpopularniejsze są medaliki złote i srebrne. Postaci, które się na nich pojawiają, to najczęściej Maryja i Chrystus, choć przy okazji chrztu możemy sprezentować maluszkowi medalik z wizerunkiem jego patrona, który się nim opiekuje. Dzięki takiemu prezentowi dla naszej pociechy, dzień jej chrztu będzie jeszcze bardziej wyjątkowy.

Rodzice nowo narodzonego dziecka, jeśli czynnie uczestniczą w życiu Kościoła, pragną włączyć swoje maleństwo w jego struktury. Odbywa się to poprzez chrzest święty, zmywający grzechy i dający życie dziecka Bożego. Obrzęd ten możemy upamiętnić, ofiarowując dziecku wyjątkowy medalik z wizerunkiem Matki Bożej lub świętych. Taka pamiątka sprawi, że nasza pociecha będzie czuła Bożą obecność i opiekę w każdym momencie życia.