Efektywne izolacje natryskowe

Nie da się ukryć, że ciepło wewnątrz mieszkania jest konieczne do normalnego funkcjonowania. W naszym klimacie bywa tak, że temperatura na zewnątrz bardzo mocno spada w czasie zimy i wówczas ogrzewanie jest bezcenne. Jednak warto pamiętać o tym, że nawet najbardziej wydajny system grzewczy nie sprawdzi się odpowiednio jeśli nasz dom nie jest ocieplony. Mamy obecnie wiele możliwości związanych z ocieplaniem i warto wybierać te najskuteczniejsze i przetestowane.

Ocieplanie pianką PUR

ocieplenie poddasza pianką poliuretanowąOcieplanie od bardzo dawna kojarzone jest ze stosowaniem materiału jakim jest styropian. Trzeba jednak zauważyć, że materiał ten mimo swojej dużej popularności ma wiele wad. Przede wszystkim jest nią to, że nie można położyć go szybko i bez dużej rewolucji budowlanej. Dodatkowo styropianu nie można kłaść wszędzie tam gdzie nam się podoba. Jego przycinanie jest również dość mocno kłopotliwe. W związku z tym coraz częściej słyszy się o stosowaniu stosunkowo nowej metody jaką jest izolacja natryskowa z pianki poliuretanowej. Szczególnie częstą praktyką jest ocieplenie poddasza pianką poliuretanową. Zabieg ten wykonywany jest przy użyciu specjalistycznego sprzętu zwanego agregatem. Dzięki niemu pianka nakładana jest pod bardzo dużym ciśnieniem. Po uwolnieniu z dyszy zwanej również pistoletem dochodzi do rozprężania. Wówczas pianka jest w stanie nawet kilkadziesiąt razy zwiększyć swoją objętość. Po zastosowaniu natrysku z pianki poliuretanowej tworzy się na ocieplanej powierzchni jednolita warstwa termoizolacyjna. Mówiąc o piance poliuretanowej stosowanej do ocieplania warto też wspomnieć o tym, że jest ona w stanie skutecznie zatrzymywać również gorąco emitowane z zewnątrz. W związku z tym jeśli na naszym poddaszu zainstalujemy izolację z takiej pianki to w czasie letnich upałów poddasze będzie chronione przed nadmiernym nagrzewaniem. Pianka poliuretanowa dodatkowo również świetnie wygłusza co jest szczególnie ważne w przypadku budynków postawionych w sąsiedztwie dróg czy autostrad.

Pianka poliuretanowa początkowo nie była wiązana z branżą grzewczą. Pianka ta świetnie sprawdzała się jako wypełniacz w branży produkcyjnej. Z biegiem lat zaczęto jednak w takiej piance dostrzegać spory potencjał. Dzięki temu dziś pianka jest w stanie chronić nasz dom przed utratą ciepła. Dzięki izolacjom natryskowym możemy bardzo dużo zaoszczędzić. Wysokość rachunków za energię cieplną może nas naprawdę pozytywnie zaskoczyć. Piankę PUR można stosować zarówno w domach murowanych jak i tych wykonanych z drewna.