Drogocenne właściwości masła shea

Coraz częściej sięgamy po naturalne kosmetyki, dzięki którym możemy doskonale odżywić skórę. Jednym z częstszych wyborów jest masło shea, które nawet producenci z branży kosmetycznej zaczęli dodawać w większej ilości do swoich produktów. Niektóre osoby mogłyby pomyśleć, że jest ono intrygujące tylko ze względu na piękny zapach. Warto jednak zwrócić uwagę na cenne właściwości tego produktu pochodzenia naturalnego. Ma on szerokie zastosowanie w kosmetyce w ramach pielęgnacji ciała, twarzy, a nawet włosów. Warto je wypróbować.

Doskonałe działanie masła shea na ciało

masło shea naturalneBranża kosmetyczna oferuje swoim klientom różnego rodzaju produkty swoim klientom, w których skład wchodzą składniki mniej lub bardziej naturalne. W ostatnim czasie bardzo popularne jest masło shea naturalne, które ma wiele ciekawych właściwości dla naszej skóry.  Olej, z którego produkuje się masło karite, pozyskiwanym jest z orzechów drzewa Masłosz Parka rosnącego w zachodniej oraz centralnej Afryce. Dla rdzennych mieszkańców to bardzo wyjątkowy i cenny produkt. Bryłki masła mają kolor biały oraz beżowy. Wystarczy rozgrzać je w dłoniach, aby stało się olejem. To doskonały kosmetyk do pielęgnacji twarzy, włosów i całego ciała. Dzięki zawartości kwasów nasyconych i nienasyconych, a także witamin A oraz E doskonale odżywia, jak również regeneruje suchą skórę zapewniając jej wygładzenie, sprężystość oraz odżywienie. Łagodzi przy tym podrażnienia, opóźnia proces starzenia skóry, a także chroni przed wolnymi rodnikami i różnymi szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Jest doskonałe dla alergików, ponieważ nie uczula. Przy tym można stosować go do każdej cery. Sprawdzi się przy trądziku, dzięki czemu blizny szybciej znikają. Wiele osób dodaje shea do kremów i balsamów, aby wspomóc ich działanie. Dzięki czemu nie mamy spierzchniętych dłoni i stóp, a nogi są idealnie gładkie po goleniu. Pamiętajmy jednak, aby kupować masło nierafinowane, gdyż tylko ono ma tyle ciekawych właściwości. Będziemy zadowoleni z używania shea. 

Jeśli chcemy w dobry sposób zadbać o naszą skórę warto stosować masło shea. To produkt pochodzenia naturalnego, który w kontakcie z ciepłymi dłońmi zamienia się w substancję olejową. Zapewni nam doskonałe nawilżenie, odżywienie i z spłyci zmarszczki. Zadowolenie z używania shea wykazują też osoby, które mają problemy skórne, a w szczególności trądzik oraz nadwrażliwość na składniki aktywne. Warto jednak zwracać uwagę na to, aby nie był to produkt rafinowany, który ma o wiele mniej właściwości.