Drewniana wykładzina sportowa w szkole

Od dziecka chciałem pracować jako nauczyciel. Uznawałem ten zawód za bardzo ważny i odpowiedzialny, wręcz misyjny. Bardzo lubiłem też przekazywać wiedzę oraz miałem cierpliwość do ludzi, także dzieci. Te dziecięce marzenia i studia doprowadziły mnie do pracy w szkole. Nigdy jednak nie sądziłem, że zostanę jej dyrektorem.

Naprawa wykładziny sportowej sali gimnastycznej

wykładziny sportowe do szkółBędąc nauczycielem interesowałem się sprawami szkoły i często się angażowałem w różne akcje związane z jej działalnością. Starałem się być aktywny na różnych polach, ale nie zaniedbywałem mojego obowiązku – przekazywania wiedzy dzieciom. Wszystko to sprawiło, że współpracownicy przekonali mnie do wystartowania w konkursie na dyrektora szkoły. Nie sądziłem, że wygram, a jednak – zostałem kierownikiem tej placówki. Orientowałem się w różnych problemach szkoły, ale nie sądziłem, że napotkam tyle spraw, które wymagają działania. Jedną z pierwszych, zgłaszanych od dawna przez dzieci, rodziców i wuefistów była nawierzchnia sali gimnastycznej. Drewniany parkiet wymagał interwencji specjalistów, ponieważ wyglądał okropnie, był zdarty, a ostatnią konserwację miał robioną dawno temu. Firma, która naprawia wykładziny sportowe do szkół, znalazłem bardzo szybko. Było to miejscowe przedsiębiorstwo, które polecił mi kolega kierujący inną szkołę. Zbliżały się wakacje, pogoda robiła się coraz bardziej cieplejsza, także to był świetny moment na odnowienie posadzki. Firma, która się podjęła tego zadania, zapewniła że do początku nowego roku szkolnego wykona renowację parkietu sali gimnastycznej. Miała dość szeroki zakres prac, ale jej doświadczenie w tej materii trochę uspokajało mnie o terminowość tej inwestycji. Na początku pracownicy przystąpili do szlifowania podłogi, które w gruncie rzeczy nie różniło się bardzo od cyklinowania parkietu w domach czy w innych obiektach. Po tym etapie, który poszedł im dość sprawnie, przystąpili do lakierowania. Na szczęście były już wtedy wakacje i zapach tych preparatów nie przeszkadzał uczniom i nauczycielom. Rodzaje lakierów, jakie użyli, spełniał odpowiednie normy antypoślizgowe oraz oraz te dotyczące odporności na ogień. Kwestie te był bardzo ważne, ponieważ bezpieczeństwo uczniów i pracowników jest najważniejsze.

Prace odnawiające parkiet poszły zgodnie z planem i już w połowie sierpnia były zakończone. Firma naprawdę spisała się na medal, a sam ucieszyłem się, że moje pierwsze wielkie zadanie jako dyrektora szkoły tak sprawnie poszło. Pomimo tego pozostało jeszcze sporo problemów, które mam nadzieję rozwiąże równie dobrze jak sprawę posadzki sali gimnastycznej.