Dobre i tanie biura księgowe

Dla wielu przedsiębiorców koszty prowadzenia działalności są bardzo wysokie i często muszą je ciąć, aby móc się utrzymać na rynku. Z tej przyczyny wielu właścicieli firm nie zatrudnia księgowej, tylko sami starają się rozliczać swoje dokumenty w darmowych programach do księgowania, lub ręcznie w specjalnych, papierowych książkach przychodów i rozchodów. Jednak kiedy mamy każdego miesiąca sporo faktur do zaksięgowania, to ten obowiązek zajmuje nam sporo czasu.

Poziom usług rachunkowych w tanich biurach

tanie dobre biuro rachunkowe - BydgoszczSamodzielne prowadzenie księgowości nic nie kosztuje, ale zabiera sporo czasu. Jeżeli zatrudniamy jeszcze pracowników, to dochodzą obowiązki kadrowe. Kiedy z uwagi na wysokie koszty zatrudnienia nowego pracownika jakim jest księgowa, nie decydujemy się na to, jedynym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług biur rachunkowych. Pod względem kosztów, jest to zdecydowanie tańsze rozwiązanie niż zatrudnienie księgowej na etacie. Jeżeli potrzebne nam jest tanie dobre biuro rachunkowe – Bydgoszcz jest miastem, w którym na pewno je znajdziemy. Małe biura prowadzą najczęściej tylko księgowość dla jednoosobowych działalności gospodarczych oraz pomagają klientom indywidualnym w uzupełnianiu PIT-ów. Natomiast duże biura, w których pracuje nawet po kilka głównych księgowych, zajmują się jednoosobowymi działalnościami gospodarczymi i spółkami cywilnymi, komandytowymi, z ograniczoną odpowiedzialnością i jawnymi. Wiąże się to z prowadzeniem książki przychodów i rozchodów oraz pełnych ksiąg rachunkowych. Poza księgowaniem, biura zajmują się też prowadzeniem spraw kadrowych, doradztwem w zakresie prowadzonej działalności, czy optymalizacją kosztów i podatków. Poziom usług w biurach rachunkowych jest identyczny jak przy zatrudnieniu samodzielnej księgowej, z tą różnicą, że nie mamy księgowej dla siebie na wyłączność, ponieważ rozlicza ona jeszcze kilkanaście innych firm. Miesięczny abonament za usługi zależy od rodzaju prowadzonej działalności, ilości dokumentów księgowych i ilości zatrudnionych pracowników.

Tanie biuro rachunkowe nie zawsze musi oznaczać gorszą jakość, ponieważ czasem wynika to z faktu, że obsługują bardzo dużo dużych firm, z których mają główny zarobek. Dzięki temu są w stanie zaoferować mniejszym firmom konkurencyjne ceny. Abonament za usługi może wynosić od stu pięćdziesięciu złotych brutto wzwyż. Najczęściej małe firmy płacą najniższy abonament, a średnie zatrudniające do dziesięciu pracowników, zamykają się w kwocie około pięciuset – siedmiuset złotych miesięcznie.