Dezynfekcja pomieszczenia rolniczego

Prowadzę gospodarstwo rolne, zajmuje się hodowlą krów oraz świń. Do tej pory moje zwierzęta nie chorowały, na pewno wpływ na to miało to, że zawsze zapewniałam im najlepsze warunki bytowania. Ostatnio jednak moje świnie dopadła ogólnopolska zaraza, a ja musiałam szybko zacząć działać, by reszta trzody również nie zachorowała. W końcu nie chciałam by moje zwierzęta źle się czuły, ani też nie chciałam ponosić strat finansowych, wiadomo, każdy rolnik to odczuje.

Dezynfekcja dla rolnika

dezynfekcja konstrukcjiMusiałam przenieść świnki w tymczasowe miejsce do chlewika mojego brata, dobrze że była taka możliwość. Tam trzoda nie chorowała, więc nie było ryzyka zarażenia. W tym czasie zabrałam się za oczyszczanie pomieszczenia dla świnek. Potrzebna była mi dezynfekcja konstrukcji. Zaczęłam oczywiście od generalnego sprzątania, ale wiedziałam, że to nie wszystko. Sprzątanie usunie tylko zabrudzenia, ale nie wirusy choroby. Dezynfekcja przy użyciu specjalistycznych urządzeń oraz środków chemicznych sprawi, że cały chlewik będzie wolny od choroby, a świnki będą mogły tam wrócić. Dobrze wykonana dezynfekcja dotrze nawet do najmniejszych zakamarków, to bardzo ważne, by wszystko było czyste zanim świnki do mnie wrócą, inaczej mogłyby nadal chorować i całość trzeba byłoby powtarzać. Zatrudniłam do tego zadania specjalistyczną firmę, która miała duże doświadczenie w branży. Mój sąsiad kiedyś z niej korzystał kiedy odszedł od hodowania kur i zajął się hodowlą kóz i gorąco ją polecał jako specjalistów w tej dziedzinie. Wtedy również warto jest wykonać dezynfekcję pomieszczeń, żeby pozbyć się wszelkich zapachów, bakterii i zabrudzeń, tak by nowe zwierzęta czuły się dobrze w pomieszczeniu i mogły się zaaklimatyzować. Tu również samo czyszczenie by nie wystarczyło. Dobrze, że niedaleko nad dało się znaleźć firmę, która się tym zajmowała, bo podejmowanie się tego na własną rękę nie byłoby dobrym rozwiązaniem, sama nie znam się w żaden sposób na dezynfekcji. Cieszyłam się także z tego, że nie przepłaciłam i że przedsiębiorstwo zaoferowało mi korzystną ofertę na całościową dezynfekcję.

Dezynfekcja pomieszczenia przebiegała szybko i sprawnie. Moje świnki zostały przebadane przez weterynarza i okazało się, że już wszystkie były zdrowe. Mogły zatem wrócić do swojego pierwotnego chlewika. Szybko przetransportowałam je z powrotem do pierwotnego chlewika i nie martwiłam się już o to, że mogą się czymś zarazić. Dezynfekcja to była bardzo dobra decyzja, bo nie trwała długo, nie kosztowała wiele, a przyniosła wymierne efekty.