Damskie rowery górskie

 

Popularność kolarstwa MTB wśród obu płci wymusza stosowanie wielu sprawdzonych rozwiązań w wielu rowerach. Dlatego wielu uznanych producentów rowerów chce, aby wiele modeli było dostosowanych do budowy ciała kobiety i mężczyzny. Idąc tym tokiem rozumowania, wiele firm zaproponowało rozwiązania, które mogą być wdrażane podczas produkcji rowerów dla kobiet. Duża część z tego typu modeli jest przeznaczona do jazdy rekreacyjnej, jednak wiele modeli może być z powodzeniem używanych w sporcie.

Rowery górskie przeznaczone dla kobiet

damskie rowery mtbRowery MTB mogą być używane do jazdy w terenie, szutrze czy do spokojnego przemierzania wielu terenów podmiejskich. To właśnie dlatego producenci rowerów uznali, że warto zaprojektować rower, który będzie odpowiadał na zapotrzebowanie kobiece. Dlatego damskie rowery MTB są zaprojektowane w taki sposób, aby mogły być nie tylko wygodne, ale także dopasowane do kobiecej budowy ciała. Dlatego wiele z nich ma obniżoną górną rurę ramy, po to, aby zapewnić bezpieczniejsze wsiadanie i zsiadanie z roweru w terenie. Dużą część damskich rowerów MTB jest także wyposażona w markowy osprzęt, który pozwala kobietom na wygodną jazdę w każdym terenie. Duża część miłośniczek kolarstwa górskiego jest w stanie trenować na wysokim poziomie, dzięki zastosowaniu najwyższej klasy przerzutek, hamulców czy mechanizmów korbowych. W damskich rowerach MTB znajdziemy takie rozwiązania techniczne, jak zewnętrzne łożyska mechanizmu suportu, a także mechanizmy korbowe, działające w oparciu o jedno przełożenie z przodu. Damskie rowery MTB są produkowane także po to, ażeby kobiety mogły podróżować i trenować w wygodny sposób, łącząc często te dwie aktywności. Dlatego trenowanie i podróżowanie jest możliwe dzięki fitessowym rowerom górskim, które posiadają rozwiązania techniczne, poprawiające wygodę pokonywania dalekich odległości. W wielu wypadkach tego typu rowery mogą być także używane po to, ażeby możliwe stało się wygodne przemierzanie dojazdów do pracy, które są poprowadzone leśnymi ścieżkami i duktami.

Damskie rowery górskie posiadają także rozwiązania, które mogą stanowić niezwykle ważny element, warunkujący trwałość całego jednośladu. Dużą część elementów roweru takich jak kasety, łańcuchy czy zębatki w mechanizmach korbowych, jest wykonana z wysokiej jakości stali czy aluminium, które mogą wytrzymywać wiele miesięcy intensywnego użytkowania. Tego typu rozwiązania technologiczne mogą zatem stanowić klucz do bezawaryjnej jazdy terenowej, uprawianej przez coraz większą liczbę kobiet.