Czyszczenie kostki brukowej zleciłem specjalistom

Na swojej posesji mamy położoną piękną kostkę brukową. Jest to dzisiaj zdecydowanie najmodniejsze rozwiązanie jeśli chodzi o zrobienie wjazdu na posesję oraz chodników w ogrodzie. Od wielu lat elementy brukowane pojawiają się praktycznie wszędzie tam, gdzie tylko buduje się nowe domy. Dlatego na naszej posesji kostki brukowej jest naprawdę sporo. Ostatnio bardzo niefortunnie pobrudziłem całą kostkę na wysokości garażu. Robiłem wylewkę, a beton mieszałem za blisko kostki. Na szczęście znalazłem firmę do jej wyczyszczenia.

Kostka brukowa na posesji została wyczyszczona

bezpieczne czyszczenie kostki brukowej - KrakówZanim znalazłem firmę, która zajmuje się profesjonalnym i dokładnym myciem kostki to wiele na ten temat przeczytałem. Nie ukrywam, że chciałem tą pracę wykonać samodzielnie. Byłoby to możliwe i dosyć łatwe, gdyby nie to, że były to plamy z cementu. Nie dość, że z cementu to jeszcze nie zająłem się tym od razu i zanieczyszczenie wżarło się w kostkę. Mimo wszystko i tak spróbowałem wyczyścić zabrudzenia myjką ciśnieniową. Nie przyniosło to rezultatu i właśnie wtedy znalazłem firmę oferującą bezpieczne czyszczenie kostki brukowej – Kraków to miasto, w którym sporo firm oferuje takie usługi. Dlaczego czyszczenie kostki musiało być bezpieczne? Przede wszystkim dlatego, żeby nie spowodowało jakiś mikrouszkodzeń w strukturze samej kostki. Na szczęście firma, z której usług skorzystałem doskonale znała się na rzeczy. Przyjechała do mnie profesjonalna ekipa z odpowiednim sprzętem. Kostkę czyścili taką specjalną myjką, która oprócz wody wyrzucała jeszcze piasek. Po prostu wypiaskowali tą część kostki, która była najbardziej zabrudzona. I właściwie wtedy pomyślałem sobie, że przecież kostka przy naszym domu nie była czyszczona właściwie odkąd ją położyliśmy. W trakcie pracy zmieniłem więc swoje zlecenie i poprosiłem o wypiaskowanie i wyczyszczenie całej kostki, a nie tylko tej zabrudzonej cementem części. To była świetna decyzja, bo teraz kostka brukowa na całej posesji wygląda zupełnie tak, jakby dopiero co ją położono.

Teraz widzę, że skorzystanie z usług firmy czyszczącej było doskonałą decyzją. Sam na pewno nie wyczyściłbym kostki tak dokładnie i nie uzyskałbym takiego efektu. Mam co prawda myjkę ciśnieniową, ale to nie to samo co urządzenie do piaskowania. Czyszczenie drobinkami piasku to jest w ogóle jakaś rewolucyjna metoda. Bez żadnych detergentów kostka została bardzo dokładnie wyczyszczona. Dla mnie najważniejsze jest to, że wygląda jak nowa i nie widać plam po cemencie, które nieopatrznie zostawiłem po swojej pracy w garażu.