Czy można zaoszczędzić na ubezpieczeniu samochodu?

Każdy właściciel pojazdu napędzanego silnikiem, bez względu na jego rodzaj, musi co roku wykupywać ubezpieczenie. Brak ubezpieczenia w jego obowiązkowym zakresie OC jest karane praktycznie od razu bardzo wysoką grzywną. Dlatego nikt nawet nie próbuje w tym względzie ryzykować. Na szczęście dzisiaj możemy kupić ubezpieczenie łatwo wybierając najtańszą ofertę. Na pewno warto dobrze się rozejrzeć, zanim wykupi się polisę ubezpieczeniową na kolejny rok. Szczególnie w zakresie OC można na taniej polisie sporo zaoszczędzić.

Jak ubezpieczyć samochód tanio i dobrze?

tanie ubezpieczenie samochodu w szczecinieW naszej świadomości utkwiło takie przekonanie, że tanio to nie zawsze znaczy dobrze. To nie ma jednak żadnego przełożenia na ubezpieczenie samochodu. Każde towarzystwo ubezpieczeniowe w sobie tylko znany sposób wylicza wysokość składek ubezpieczeniowych. Jeśli chodzi o obowiązkowe ubezpieczenie OC to jego zakres w przypadku wszystkich towarzystw musi być zawsze dokładnie taki sam. W przypadku starszych samochodów i młodych właścicieli różnice w kosztach ubezpieczenia pomiędzy różnymi towarzystwami mogą być całkiem spore. Zaoszczędzić można również na dobrowolnym ubezpieczeniu auto casco, którego ceny również obliczane się na różne sposoby. Przy czym w tym drugim przypadku trzeba dokładnie przyjrzeć się zakresowi ubezpieczenia, bo tam już nie ma określonych prawem norm. Można zdecydować się na wiele różnych opcji, które mają wpływ na koszty ubezpieczenia. Przy czym w tym przypadku można kupić naprawdę tanie ubezpieczenie samochodu w Szczecinie, bo agenci ubezpieczeniowi oferują możliwość porównywania cen u wielu różnych ubezpieczycieli. W zakresie auto casco można określić się do zakresu polisy a dobry agent ubezpieczeniowy w Szczecinie pokaże nam wszystkie dostępne na rynku oferty ubezpieczenia w wybranym przez nas zakresie. Do wyboru ubezpieczenia warto jest się solidnie przyłożyć, bo na kompleksowym ubezpieczeniu samochodu różnice pomiędzy towarzystwami ubezpieczeniowymi sięgają nawet tysiąca złotych. A to już całkiem spora kwota.

Kompleksowe ubezpieczenie samochodu to takie, na które składają się zarówno ubezpieczenie obowiązkowe OC jak i dodatkowe w zakresie auto casco. Tak ubezpieczonym samochodem można podróżować bez obaw. Jeśli samochód ulegnie w trasie awarii to zawsze możemy liczyć na kompleksową usługę assistance i odholowanie samochodu do najbliższego warsztatu. Wystarczy jedynie zaznaczyć taką opcję ustalając zakres polisy auto casco. Od ubezpieczenia w dużej mierze zależy komfort i spokój w podróży.