Cudowny sufit z efektem lustra

 

Nie ma to jak po latach planować remont. Nagle się okazuje, że właściwie wszystko jest do wymieniania, bo każda rzecz będzie wyglądać źle i jeszcze bardziej staro, jeśli ją zostawić wśród tych wszystkich nowych i pięknych rzeczy, które się szykuje. Podobnie ze ścianami czy nawet sufitem. Wszystko musi być dopasowane. Niestety, to właśnie na sufit nie miałam żadnego pomysłu. A chciałam, by robił oszałamiający efekt, idealnie dopasowany do nowej całości. Nie pozostało mi zatem nic innego jak przeszukać Internet w poszukiwaniu sufitu najlepszego ze wszystkich. 

Idealny sufit jak z marzeń

sufity barrisolW ten sposób wpadłam na coś wyjątkowego – napinane sufity. Ta nazwa zupełnie nic mi nie mówiła i dlatego postanowiłam poszperać o nich trochę więcej. Skoro były dla mnie taką nowością – może i efekt, jaki dają, także będzie dla mnie zupełnie nowy, ale jednocześnie oszałamiający i taki, w który trudno będzie mi uwierzyć. I okazało się, że napinane sufity barrisol są właśnie takie. Naprawdę ciężko, kiedy się na nie patrzy, uwierzyć, że to nie jest jakiś fotomontaż. To, co jest się w stanie uzyskać przy technologii napinana sufity – to naprawdę jest coś niesamowitego. Samo zresztą zakładanie jest dość ciekawe, kiedy oglądałam filmik nie rozumiałam na początku, czemu w ogóle podgrzewają materiał, czy on im nie spłonie, czy podgrzewanie materiału na sufity to naprawdę coś, co powinno się robić? A potem zaczęli go takiego podgrzanego nakładać i aż nie wierzyłam w to, że ten materiał właściwie zachowuje się jak plastelina, którą można dowolnie modelować. To właśnie dlatego bez problemu, używając technologii napinana sufitu podwieszanego, można wymodelować każde kształty, jakie tylko się chce. Można także podłożyć grafikę czy światło. Zresztą – samo odbijanie się światła od takiego napiętego sufitu to właściwie czysta fizyka w swojej najpiękniejszej postaci. Wiedziałam, po tym wszystkim, co zobaczyłam, że chcę mieć właśnie taki sufit u siebie – chociażby dlatego, żeby na żywo zobaczyć to nakładanie. Wiedziałam jednak, że taka technologia z pewnością została przez kogoś opatentowana, zatem zaczęłam szukać firmy, która może takie sufity w ogóle zakładać.

Szukałam dość długo, bo przeglądałam nie tylko same oferty z różnych województw, ale i oczywiście opinie na ich temat. Chciałam mieć pewność, że na pewno uzyskam to, co widziałam tak na filmikach, jak i na zdjęciach, bo przecież właśnie o konkretnie taki efekt mi chodziło. Kiedy już znalazłam odpowiednio rekomendowaną firmę, zleciłam im założenie sufitu u mnie. Wynik przeszedł moje oczekiwania – to był sufit jak z marzeń.