Co można zjeść w restauracji w Białymstoku?

Będąc w Białym stoku możemy liczyć na to, że tutejsza kuchnia jest naprawdę wyśmienita. W związku z tym nie musimy się martwić o jedzenie i możemy naprawdę się bardzo dobrze najeść. Mimo, że jedzenie nie jest najważniejsze, to jednak warto jest spróbować białostockich dań, które powalają smakiem. Są to z reguły dania regionalne, będące połączeniem kuchni środkowoeuropejskiej oraz wschodniej. W związku z tym oto kilka propozycji pysznych dań restauracyjnych podawanych w Białymstoku.

Najlepsze i niedrogie dania restauracyjne w Białymstoku

niedroga najlepsza restauracja w białymstokuZanim jeszcze przejdziemy do konkretów, warto wspomnieć, że nie trzeba wielu pieniędzy na to, ażeby kupić dobry obiad w restauracji. Tutejsze restauracje mają naprawdę przystępne ceny. Niedroga najlepsza restauracja w Białymstoku oferuje między innymi smaczne kotleciki mielone, które są stworzone na bazie mięsa wieprzowego z dodatkiem cebuli, lubczyku oraz świeżych ziół polskich. Kotleciki te podawane są na kaszy pęczak, która jest dobrze doprawiona. Jako dodatek polecane są tradycyjne buraczki zasmażane. jest to danie, które od lat widnieje w kartach menu białostockich, niedrogich restauracji. Warto również dodać, że podstawowym mięsem jest tutaj drób. W związku z tym polecana jest pierś z kurczaka po kijowsku. Jak sama nazwa wskazuje, restauracja oferuje dania ze wschodu, które będą ciekawe w smaku. Podaje się ją z kluskami ziemniaczanymi oraz z sosem, a także surówka z kapusty szmurowanej podawanej na ciepło. Brzmi interesująco? Na pewno dla wielu tak, dlatego warto jest odwiedzić restauracje w Białymstoku. W restauracjach tego typu ogromnym zainteresowaniem cieszą się pierogi, a spośród nich najbardziej polecane są pierogi z gęsiną. Chyba każda osoba, która tutaj przyjedzie powinna ich spróbować, bo są naprawdę wyborne. Jeśli liczymy na dobrą przystawkę, to restauracja oferuje w niskiej cenie smaczne rolmopsy śledziowe z grzybami, które są zbierane w tutejszych lasach. W sezonie jesieni w restauracji zawsze też warto spróbować zupy-kremu z dyni, która podawana jest z dodatkiem prawdziwej śmietany oraz grzanek smażonych na maśle.

Nie można również sobie odmówić babki ziemniaczanej, w której smakiem i konsystencją dominują smaczne borowiki, a także boczek wędzony. Jest to jedno z najlepszych dań regionalnych. Jak widać, w Białymstoku można naprawdę się dobrze najeść, a co najważniejsze, te wszystkie dania mają stosunkowo niską cenę. Są przeznaczone te miejsca dla każdego, bo każdy gość jest tu mile widziany. Białystok więc słynie z pysznego jedzenia.