Cechy praktycznej walizki kabinowej

 

Kilka miesięcy temu minęło pięć lat, odkąd zaczęłam pracę jako pilot wycieczek. Ta praca jest dla mnie wciąż niesamowitą przygodą. Przez większą część roku jestem w podróży, na przysłowiowych walizkach. Pewnie dlatego ostatnio moja koleżanka zadała mi pytanie „Jak wybrać idealną, praktyczną walizkę kabinową?”. Wbrew pozorom, dla osoby która mało podróżuje, nie jest to wybór oczywisty.

Wybór praktycznych walizek kabinowych

praktyczna walizka kabinowaOd wielu lat widać, że Polacy coraz więcej podróżują. Są to wyjazdy własnymi samochodami, w grupach autobusami i dalekie wczasy w ciepłych krajach, do których trzeba dostać się samolotem. Niezależnie jednak od celu naszej podróży, zawsze musimy w coś spakować wszystkie rzeczy potrzebne podczas urlopu. Często z różnych względów decydujemy się zabrać wyłącznie bagaż podręczny. Jaka jest jednak ta idealna, praktyczna walizka kabinowa? Przede wszystkim musi być lekka. Najlepiej sprawdzą się walizki wykonane z ABS, czyli z lekkiego ale bardzo wytrzymałego na uszkodzenia plastiku. Im lżejsza walizka, tym więcej rzeczy możemy zabrać ze sobą – pamiętając oczywiście o limitach wagi bagażu. Walizka kabinowa musi również spełniać wymagania wielkości. Na szczęście większość modeli jest dość uniwersalna i spełnia wymagania wielu przewoźników międzynarodowych. Niezwykle praktyczne są również cztery kółka, które pozwalają nam z łatwością przesuwać walizkę w dowolną stronę. Najlepsze są te nieco większe i wykonane z twardej gumy. Takie kółka nie uszkodzą się łatwo ani na nierównościach chodnika, ani w ciasnym luku bagażowym. Poza kółkami, należy zwrócić szczególną uwagę na rączkę. Najlepiej sprawdzą się te o ergonomicznych kształtach. Istotne jest również wnętrze bagażu. Bardzo cenne są wszelkie przegródki wewnątrz. Pozwalają one na utrzymanie porządku w walizce, a także na szybki dostęp do najbardziej potrzebnych przedmiotów. Jest to szczególnie ważne, gdy przechodzimy przez kontrolę bezpieczeństwa i w szybkim tempie musimy wypakować wszystkie płyny i sprzęty elektroniczne, a następnie ponownie umieścić je na swoich miejscach. Muszę przyznać, że moja walizka spełnia wszystkie te wymagania i chociaż korzystam z niej już kilka ładnych lat, nadal bardzo dobrze się sprawdza.

Jako że większą część mojego życia spędzam w podróży dość łatwo wybrałam te najważniejsze cechy praktycznej walizki kabinowej. Jestem przekonana, że jeśli ktoś wybierze walizkę spełniającą te wszystkie wymagania, będzie bardzo zadowolony, a bagaż będzie mu dobrze służył przez lata. Ponadto wybór kolorów walizek jest obecnie tak wielki, że nawet najbardziej wybredna osoba znajdzie coś dla siebie.