Bramami na posesji można sterować telefonem

Nowoczesne technologie otaczają Nas dzisiaj z każdej strony. Najlepszym tego przykładem jest to, że dzisiaj praktycznie wszystkim można sterować za pomocą telefonu komórkowego. Oczywiście mowa o nowoczesnych smartfonach, na których można zainstalować odpowiednie aplikacje. Dzięki nowym technologiom można sobie ułatwić wjeżdżanie na posesję i parkowanie samochodu w garażu. Wystarczy zainstalować odpowiednie bramy wyposażone w podłączone do internetu centralki sterujące.

Jak połączyć bramę z telefonem?

bramy w RybnikuPołączenie każdego rodzaju bramy na posesji ze smartfonem jest bardzo proste, ale potrzebne są do tego odpowiednie systemy sterujące. Takie systemy montuje się wraz z napędem, więc trzeba się liczyć z tym, że dotychczasową bramę trzeba będzie trochę przerobić. Jeśli ma się już bramę wjazdową i garażową, których nie chce się wymieniać na nowe, to wystarczy jedynie zmodyfikować dotychczasowe napędy. Najlepiej taką zmianę przeprowadzić przy wymianie bram. Można kupić naprawdę niedrogie i nowoczesne bramy w Rybniku i wyposażyć je w nowoczesne napędy podłączone do internetu. W zależności od tego w jaki sposób chcemy sterować bramą musimy ją podłączyć albo do domowej sieci internetowej albo do jednej z dostępnych sieci komórkowych. Bramami można bowiem sterować na dwa sposoby. Pierwszy to taki, że otwieramy i zamykamy bramę wtedy, kiedy jesteśmy w jej pobliżu. W tym celu podłącza się takie sterowniki, że wystarczy zbliżyć się z telefonem do bramy na odpowiednią odległość. Bardziej zaawansowane systemy sterujące podłączone do sieci komórkowej umożliwiają sterowanie bramą z dowolnego miejsca na świecie. Wystarczy jedynie zainstalować na telefonie odpowiednią aplikację i znajdować się w miejscu z dostępem do internetu. Sterowniki bram można również podłączyć do systemu inteligentnego domu. Wówczas cały system otwierania i zamykania bram wjazdowych i garażowych podłączony jest do całego systemu sterowania domem. Możliwości sterowania domem i bramami jest wiele i nie są to drogie rozwiązania.

Z całą pewnością warto zainwestować w nowoczesną bramę wjazdową i garażową i wyposażyć ją w system umożliwiający sterowanie za pomocą smartfona. Nie potrzebne są wówczas piloty, które łatwo można zgubić. Telefon ma się zawsze przy sobie, a dzisiaj taki telefon może być prawdziwym centrum dowodzenia własnym domem. Wszystko, co tylko podłączymy w domu do centralki sterującej, może być włączane i wyłączane całkowicie zdalnie. I to jest nowoczesność na miarę dzisiejszych czasów. Warto się do niej powoli przyzwyczajać.