Bezpieczne uprawianie sportów dzięki opiece lekarza sportowego

 

Moda na uprawianie sportów rośnie z każdym dniem. Osoby znane zachęcają nas do aktywności i pokazują, jakie sposoby na to są najlepsze. Jedni zachęcają nas do ćwiczeń, inni wychwalają zalety siłowni oraz klubów fitness, inni twierdzą, że najlepszym sportem jest pływanie lub bieganie. Rodzajów aktywności jest naprawdę całkiem sporo, dlatego łatwo jest obecnie znaleźć to, co najlepiej odpowiada naszym potrzebom. 

Lekarze sportowi dbają o osoby aktywne fizycznie

lekarz medycyny sportowej w WarszawieNiektórzy z nas nie wyobrażają sobie życia bez ukochanego sportu, często uprawiają go wyczynowo, trenując kilka razy w tygodniu. Wielu z nas zapisuje dzieci na dodatkowe zajęcia sportowe lub wysyła swoje pociechy do sportowych szkół. Dzięki temu ich dzieci są aktywne każdego dnia i nie spędzają mnóstwa godzin przed komputerem tak, jak ich pozostali rówieśnicy. Uprawianie sportów jest bardzo zdrowe i świetnie pomaga nam w zachowaniu dobrego samopoczucia oraz wyglądu. Dzięki niemu nasza sylwetka jest smukła, mięśnie wyraźnie zarysowane, a my sami jesteśmy okazem zdrowia. Zdarzają się czasem wprawdzie jakieś kontuzje, jednak często są to niegroźne problemy. Jeśli jednak chcemy uprawiać sport wyczynowo konieczne jest, by na bieżąco monitorował stan naszego zdrowia lekarz medycyny sportowej w Warszawie. Niezależnie od tego, czy uprawiamy sport w jakimś klubie, czy nasze dziecko uczy się w szkole sportowej regularne wizyty u lekarza sportowego są konieczne, by w razie problemów wykryć różne nieprawidłowości. Najczęstszym badaniem, jakie jest wykonywane to EKG, by sprawdzić to, czy nasze serce pracuje prawidłowo.Jeśli bowiem cierpimy na choroby serca niewskazana jest aktywność, gdyż może to zagrażać naszemu życiu. Konieczne jest także robienie regularnych badań, wśród których morfologia pełni niezwykle ważną rolę. Na podstawie wyników badania krwi lekarz jest bowiem sprawdzić stan naszego zdrowia, a jeśli coś go zaniepokoi zleci kolejne, bardziej specjalistyczne badania.

Stan zdrowia sportowców powinien być monitorowany na bieżąco. Jest to niezbędne, by uprawianie sportów nie przynosiło więcej szkody aniżeli pożytku. Sport jest bowiem doskonałym sposobem na to, by zachować zdrowie oraz dobre samopoczucie, ale tylko pod warunkiem, że podchodzimy do tematu poważnie i bezwzględnie słuchamy lekarza. Wykonujemy badania i przychodzimy z nimi regularnie, by lekarz sportowy mógł sprawdzić stan naszego zdrowia. Tylko wówczas mamy pewność, że ukochany sport będzie bezpieczny oraz korzystnie odbije się na naszym zdrowiu.