Anglia – doskonałe miejsce na naukę języka angielskiego

Jeśli wejdziesz między wrony musisz krakać jak i one. Nie ma innej rady. Inaczej się nie dogadasz. Już od dawna najlepszym miejsce do nauki języka angielskiego jest… Anglia. Tylko królowa mówi takim pięknym angielskim, inni Brytyjczycy używają skrótów i mają dziwne akcenty. Trudno ich zrozumieć i porozumieć się z nimi, bo oni też nas nie rozumieją.

Dlaczego kursy angielskiego w Anglii?

kurs angielskiego w angliiTylko tak nauczysz się żywego języka. Osłuchasz się jak porozumiewają się osoby mówiące tym językiem na co dzień. Będziesz mógł na bieżąco weryfikować umiejętności zdobyte podczas kursu z tym, co usłyszysz na ulicy lub w pubie. Akcenty Anglików są zależne od miejsca zamieszkania i środowiska z jakiego się wywodzą. Nauka angielskiego w szkole nie przygotowuje nas do zderzenia z rzeczywistością. Nie potrafimy się porozumieć albo po prostu nie rozumiemy co ktoś do nas mówi. A przecież mówi po angielsku! Dlatego kurs angielskiego w Anglii jest tak przydatny. Dopiero tam, w prawdziwych warunkach, rzucony na głęboką, będziesz musiał się porozumieć. Zobaczysz, że Twój szkolny, wystudiowany angielski nie przygotowuje do spotkania z Anglikiem. Chyba, że takim po Oksfordzie. Inni używają skrótowców albo mówią bardzo niewyraźnie. Nawet Amerykanie mają problem z ich zrozumieniem. A mówią tym samym językiem. Nauka angielskiego tam, na miejscu, jest również niesamowitym doświadczeniem kulturowym. Można spędzać wieczory w lokalnych pubach, a popołudnia na wycieczkach rowerowych lub w muzeach. W Anglii jest co zwiedzać. Muzeum Brytyjskie w Londynie ma jedną z największych kolekcji eksponatów na świecie. Możemy wybrać się na zakupy w Londynie. A może Muzeum Figur Woskowych Madame Tussauds? „Spotkamy” tam same sławy – Beatlesi, monarchowie, prezydenci… jest to świetne miejsce na spędzenie popołudnia po intensywnej nauce. Dzieci również mogą jechać na taki kurs. Wysyłamy dzieci na kolonie, prawda? To poślijmy je na kurs językowy! Poduczą się angielskiego, będą mogły zabłysnąć w szkole, ale też poznać nowych kolegów i zawrzeć przyjaźnie. Jest to też dobry pomysł na spędzenie wakacji z rodziną. W godzinach porannych nauka języka obcego, a potem wycieczka rowerowa po pięknej angielskiej wsi.

Połącz wyjazd wakacyjny z nauką. Nowe umiejętności przydadzą ci się w dalszym życiu i pracy. Nawet na kolejnych wakacjach. Przecież po angielsku dogadasz się wszędzie! A na tym wyjeździe osłuchasz się języka, poznasz ciekawych ludzi i zdobędziesz niezwykłe doświadczenia. Wspomnienia i przeżycia z takiego wyjazdu zostaną z Tobą na bardzo długo.