Czy drzwi do domu mogą być drewniane?

Jakie drzwi zewnętrzne będą najlepsze do budynku mieszkalnego? W przypadku drzwi zewnętrznych liczy się kilka parametrów, m.in.: trwałość, izolacyjność cieplna, bezpieczeństwo, akustyka. Ważne jest też wzornictwo, dopasowane do architektury budynku. Mam firmę remontową a z wykształcenia i pasji jestem też projektantem wnętrz. Lubię projektować wnętrza i doradzać swoim klientom.

Remont domu wielorodzinnego i wybór drzwi wejściowych

drewniane drzwi zewnętrzne do budynku wielorodzinnegoJestem w trakcie gruntownego remontu wielorodzinnego, w którym mają zamieszkać trzy rodziny. To w pewnym sensie metamorfoza dwupiętrowego budynku mieszkalnego, który przez ostatnie lata nie był zamieszkany. Mają w nim zamieszkać rodziny z Ukrainy. W moim projekcie tego budynku było sporo rzeczy innowacyjnych i ciekawych pomysłów wnętrzarskich. Jednym z nich były drewniane drzwi zewnętrzne do budynku wielorodzinnego w kolorze butelkowej zieleni. Dom jest położony w centrum miasta obok jest park. Drzwi mierzą się z wieloma wyzwaniami. Stanowią przecież ważną barierę pomiędzy wnętrzem budynku a jego otoczeniem. Zakup, wybór odpowiednich nie jest zatem prosty. Osobiście bardzo lubię drewno i jego naturalne walory dlatego zdecydowałam się na drzwi drewniane. Moim zdanie. drzwi wejściowe wyznaczają symboliczny punkt wejścia w świat danego domu. Drzwi zewnętrzne są również (wraz z oknami) swego rodzaju dekoracją domu, a ściślej ozdobą elewacji. Dlatego jako architekt uważam, że muszą być funkcjonalne i trwałe, ale również wyjątkowo estetyczne. Zielone drewniane drzwi na tle jasnej elewacji domu wyglądały wyjątkowo i oryginalnie. Drzwi według mojego projektu z sukcesem łączyły niebanalny design, doskonałe zabezpieczenie wnętrza oraz świetne właściwości użytkowe. Moim zdaniem to to bez wątpienia inwestycja na lata. Drewniane drzwi zewnętrzne budują też  wizerunek nowoczesnego i stylowego domu oraz charakteryzują się funkcjonalnością i stabilnością. Zielone drzwi do budynku wszystkim bardzo się podobały, były wyjątkowe i rozpoznawalne. Były wykonane z wysokogatunkowego drewna, dzięki czemu cechowały się  bardzo długą żywotnością.

Drzwi zewnętrzne to także bariera termiczna oraz akustyczna. Odpowiednio dobrane chronią wnętrza przed utratą ciepła, co ma ogromne znaczenie w sezonie jesienno-zimowym. Skrzydło zabezpiecza również przed wiatrem, mrozem, deszczem oraz innymi zjawiskami atmosferycznymi. Powstrzymuje hałasy z zewnątrz, na co szczególnie powinni zwrócić uwagę właściciele domów położonych przy ruchliwych ulicach lub w centrach miast.